Závitové příruby

Závitové příruby

Dalším z nabízených typů spojovacích materiálů, sloužících ke spojení částí potrubí či napojení jiných zařízení, je příruba se závitem. Stejně jako u všech našich výrobků, také parametry a kvalita závitových přírub odpovídají nejpřísnějším požadavkům norem. Druhy norem, vztahujících se na výrobu závitových přírub ARaPO, jsou uvedeny v tabulce pod textem.

Kromě standardizovaných rozměrů závitových přírub jsme schopni nabídnout a dodat atypické příruby dle výkresů a požadavků předložených zákazníky. Dokument o atestaci přírub, poskytovaný s každou dodávkou, je zárukou kvality našich produktů.

Vysoce odolné závitové příruby jsou vyráběny nejčastěji z různých typů ocelových materiálů. K dostání jsou v různých průměrech a tloušťkách, a také s různými tlakovými stupni PN. Způsobem výroby těchto spojovacích prvků je kování.

Závitová příruba je vhodná k namontování pomocí závitu, bez přivaření  v těch částech potrubních systémů, kde je z nějakého důvodu vyžadováno, aby byla příruba demontovatelná.  Často jsou také využívány v konstrukcích potrubí, v nichž dochází k vysokému tlaku. Závitové příruby zde zaručí, že při větší tloušťce stěny trubky je její zeslabení v místě závitu relativně menší.

Závitové příruby, které se používají do přírubových spojů, dodáváme podle norem uvedených v tabulce.

Závitové příruby - tabulka typů

Druh normy
ČSNDINASMEEN
131305-06, 131160 Typ 132566B 16.5 - Threaded1092-1 Typ 13